Anielski Świat Pokemon

!Najnowsza gra PBF Pokemon!

Ogłoszenie

Forum "Anielski Świat Pokemon" zostanie oficjalnie otwarte w Niedzielę 3 Lipca 2011r.
ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI!!

  • Index
  •  » Start
  •  » Poradnik - Naucz się grać!!

#1 2011-06-30 02:39:39

 Hiikari

http://img268.imageshack.us/img268/7121/adminno.png

25341456
Zarejestrowany: 2011-06-30
Posty: 92
WWW

Poradnik - Naucz się grać!!

Witaj, nowy graczu! Ten poradnik ma na celu przybliżyć Ci grę w tekstowym świecie Pokemonów.

Pewnie, chciałbyś wiedzieć jak zacząć?
Na początek wystarczy, że się Zarejestrujesz - spójrz obok nagłówka strony, gdzieś tam jest opcja "Rejestracja"
Gdy wypełnisz wszystkie tabelki, wciśnij OK i zaloguj się na Forum.

Ale jak zacząć przygodę? Na początek wystarczy, że wejdziesz w dział "Szkoła Pokemon" i napiszesz w temacie "Zgłoszenia - Uczniowie" tekst: "Zapisuje się".
Wtedy czekasz, aż jakiś Nauczyciel wybierze Cię, gdy to nastąpi poinformuje Cię.
Potem, musisz wejść w dział "Karty Postaci" i w temacie "Tworzenie Kart Postaci" napiszesz Post (nie nowy temat), w którym zamieścisz swoją KP.

Link do Tabelki [ZIUM]
Link do "Tworzenie Kart Postaci" [JUPI]

No dobra zapisałem się i zrobiłem KP, ale pod moim Postem nie pokazuję mi się nic! No tak, to tak zwana "sygnaturka", która musi zawierać Twoją Kartę Postaci. W sygnaturce powinien znajdować się LINK do Twojej Karty Postaci, najlepiej jednak, gdy ten LINK będzie schowany pod obrazkiem.

*Spójrz na sam dół tego Posta i patrz na moją sygnę *

No to już koniec przygotowywania, wszystko gotowe. Czas na pierwszą lekcję... ale zaraz, zaraz... nie znamy Pokemona, (którego losowo przydzieli nam nasz Nauczyciel po Zapisaniu się u Niego w Szkole Pokemon) może się nas bać... musimy się z nim zapoznać!

No i wtedy zaczynamy Pierwszą Lekcję. Twój Nauczyciel zrobi Nowy Temat w Pod-Dziale "Szkolenia" o nazwie "Etap I - <Twój Nick>". W tym temacie napisze Post z jakąś informacją i przydzieli nam losowego Pokemona. Na początku najlepiej odpisać mu w Poście mniej, więcej tak: Zacząć trochę o swoim wyglądzie i zachowaniu, historii i może jeszcze o zainteresowaniach, aby zapoznać się z pierwszym Pokiem. Więc piszemy, np.:

"Młody, czarnowłosy chłopak o dużych błękitnych oczach przyszedł na lekcję do Szkoły Pokemon. Chciał poznać jednego z wielu, wielu Pokemonów i zaprzyjaźnić się z nim na czas trwania Roku Szkolnego."

Jak widzicie, piszę w trzeciej osobie. Jest to najlepszy sposób rozpoczęcia Lekcji, jak i innych Postów.

Teraz nasz Nauczyciel wypuszcza Pokemona z PokeBall'a. Wtedy krótko się przedstawiamy, żeby go nie zanudzać.

Nauczyciel piszę: "Teraz poznasz swojego Szkolnego Pokemona. Idź, <Imię Pokemona>!"

Ty odpowiadasz: Witaj, <Imię Pokemona>. Nazywam się <Twój Nick> i będę Twoim Szkolnym Trenerem. Chciałbym się z Tobą zaprzyjaźnić.

Możemy się spodziewać, że <Imię Pokemona> odwróci się, zlekceważy nas itp. Jednakże musimy jakoś zwrócić jego uwagę i skłonić go do wysłuchania co mamy mu do zaoferowania. Np. Nauczyciel piszę:

"<Imię Pokemona> wysłuchał Cię, ale wszystko co powiedziałeś po prostu olał i zaczął biegać po sali."

My odpiszemy:

"Szybko podniosłem piłeczkę do zabawy, która leżała obok mnie i rzuciłem w stronę <Imię Pokemona>, żeby zwrócić jego uwagę. "

Załóżmy na to, że <Imię Pokemona> zwrócił na nas swoją uwagę. Możemy np. napisać:

"Lubisz zabawę z piłką? Jak chcesz to mogę Ci porzucać."

I jeśli nie uda się nadążać Pokemonowi za lecącą piłką lub się zmęczy, możemy mu pomóc nawiązując wspaniałą więź między naszym Szkolnym Pokemonem, a Szkolnym Trenerem. Dobrze, załóżmy, że już zapoznałeś się z Szkolnym Pokemonem. Wtedy Twój Nauczyciel piszę ostatni Post w tym Dziale informując Cię, że ukończyłeś "Etap I" i zaczynasz "Etap II" (ten Etap będzie jako Nowy Temat). Wtedy wchodzisz w podany przez Nauczyciela temat i robisz dokładnie to samo, tyle, że Twój Nauczyciel zada Ci zupełnie inne i trudniejsze zadania, np.

Nauczyciel:

" *Spotykamy się na tej samej Sali co wcześniej*
- Witaj, dzisiaj zajmiemy się szkoleniem Twojego Szkolnego Pokemona. Podszkolimy jego Ataki."


Ty odpisujesz:

- "Dobrze! - krzyczę. - Jakie ataki zna <Imię Pokemona>?"

Nauczyciel:

"- Aaa, ataki, tak? Twój <Imię Pokemona> zna ataki: "Pchnięcie" i "Skrzeczenie". Będziemy dzisiaj szkolić te dwa Ataki"

Ale lepszym wyjściem byłoby nauczyć Pokemona jakiegoś ataku. Z tym jednak problemem zmierzysz się w temacie "Etap III", który też będzie Nowym Tematem Załóżmy, że mamy tego <Imię Pokemona> i Nauczyciel kazał nam nauczyć go ataku "Szybki Atak". Wtedy opisujemy jak uczymy Pokemona tego Ataku, ale musimy pamiętać, że nie wystarczy wytłumaczyć Pokemonowi atak. Trzeba jeszcze odpowiednio go zmotywować. Nie będę do tego dawał przykładu, ponieważ na ten pomysł musicie wpaść sami. Możemy także wyrazić swoje uczucia dotyczące Treningu, abyśmy osiągnęli lepszy efekt. I tak możemy nauczyć Pokemona ataku. Później Następuje "Etap IV", w którym będziemy łapać Dzikiego Pokemona. Po tym następuje "Egzamin", niestety nie będę pisał co na nim będzie, bo było by to zbyt łatwe. Po ukończeniu "Egzaminu" idziemy do Działu "Prof. Juniper" i w Temacie "Laboratorium" piszemy Nowy Post, w którym wybierzemy Pierwszego Pokemona, a są nimi"

http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20110311034737/bakugan/images/2/27/Snivy.gif
- Snivy

http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20110428233353/bakugan/images/e/ef/Tepig.gif
- Tepig

http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20110428233433/bakugan/images/7/77/Oshawott.gif
- Oshawott

O resztę, musisz zadbać sam.



                                                                                                                                 Powodzenia!

Poradnik by Hiikari


http://img88.imageshack.us/img88/6042/images5uf.jpg

Offline

 
  • Index
  •  » Start
  •  » Poradnik - Naucz się grać!!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kmzyrardow.pun.pl www.redstar.pun.pl www.bipasha.pun.pl www.teampoland.pun.pl www.ptakiozdobne.pun.pl